Forrás: diena.lv |
Bevallom, nem vagyok igen jártas a modern tehcnológiákban, hallottam ugyan olyanról, hogy tabletta, sőt, okostelefont láttam is, ám nekem mindig is egy őskori Siemensem van, s amióta meghalt ősszel az akkuja, mobil nélkül is egész jól elvagyok, van egy egyre öregedő laptopom, amihez egeret nem használok, de szüleimnél még megvan a régi asztali gépem, amihez értelemszerűen egerem is volt, és emlékszem egy LogiTech nevű cég nevére, amely az én fejemben valahogy mindig az egerekkel azonosul. Vagy legalábbis arra asszociálok, amikor azt hallom, hogy LogiTech.
Ezóttal egy másik szövegkörnyezetben merül föl a neve. Mégpedig zöldben.
A szóban forgó cég egy napelemmel műkődtetett billentyűzettel jött elő, még egy olyan találmányra, amelynek a létjogosultsátát sokan megkérdőjelezik, azzal érvelve, hogy a kutatásba és a gyártásba beruházott energia és idő nem éri meg, vagy azzal, hogy nem sokan vásárolják majd, vagy bármi mással.
Nem fér hozzá kétség, hogy a legjobb az lenne, ha nem folyamodnánk olyan eszközökhöz, amelyekhez szükséges az ilyen billentyűzet használata. A fejlesztést főleg Ipadnak és Ipad2-nek gondolták. A Mac-hez és PC-hez felesztett napelemmel műkődő billentyűzetekhez képest jelenső előnye, hogy nemcsak a természetes fényt ismeri föl, így a művilágítást is igénybe veszi szükség esetén energiaforrásként. A napelem első használatától számítva kb. 2 éven át tölthető újra, utána ki kell cserélni
Bárki mondhat akármit, de ha már létezik és forgalomba került, azok számára, akiknek nem elég a képernyőn található billentyűzet, mindenképpen ajánlatos elgondolkodni a napelemes billentyűzet megvásárlásán.
Végül is, minél többen vásárolják az ilyen termékeket, annál jobban éri meg a cégeknek, és annál nagyobb az esély, hogy egyre jobban szélesedjék majd a zöld termékek palettája.